بهترین عطرهای مردانه فرانسوی

عطر و ادکلن برای خوشبو کردن محیط اطراف استفاده می‌شود. ما از عطر و ادکلن روزانه برای مصارف خودمان نیز استفاده می‌کنیم تا زمانی که در جمعی قرار می‌گیریم رایحه‌ای خوش داشته باشیم. مواد متفاوتی در تهیه عطر استفاده می‌شود. مواد تشکیل‌دهنده موجود در ترکیبات عطر به چندین دسته تقسیم می‌شود که شامل چوب، چرم، اسانس، مرکبات و گل است. در سالیان گذشته و تنوعی که در عطرهای تولیدشده وجود داشت، قدرت انتخاب افزایش‌یافته است.

بهترین عطرهای مردانه فرانسوی
عمومی 8 تیر 1400

بهترین عطرهای مردانه فرانسوی

بهترین عطرهای مردانه فرانسوی

عطر و ادکلن برای خوشبو کردن محیط اطراف استفاده می‌شود. ما از عطر و ادکلن روزانه برای مصارف خودمان نیز استفاده می‌کنیم تا زمانی که در جمعی قرار می‌گیریم رایحه‌ای خوش داشته باشیم. مواد متفاوتی در تهیه عطر استفاده می‌شود. مواد تشکیل‌دهنده موجود در ترکیبات عطر به چندین دسته تقسیم می‌شود که شامل چوب، چرم، اسانس، مرکبات و گل است. در سالیان گذشته و تنوعی که در عطرهای تولیدشده وجود داشت، قدرت انتخاب افزایش‌یافته است. عطرها در دسته‌بندی‌های مختلفی جای می‌گیرند که در هنگام خرید باید به آن‌ها توجه کنیم. در این مقاله می‌خواهیم انواع عطرها و ادکلن مردانه فرانسوی را بررسی کنیم.

عطر و ادکلن فرانسوی

همان‌طور که قبلاً در مورد این موضوع صحبت کردیم، عطر و ادکلن با یکدیگر تفاوتی ندارند و تنها تفاوت آن‌ها در درصد الکلشان می‌باشد؛ اما اکثر افراد نمی‌توانند چند نوع ادکلن انتخاب کنند. مواد خالصی که ادکلن را تشکیل می‌دهند شامل روغن‌ها و رایحه‌های مصنوعی هستند. عطرها بسیار غلیظ هستند بنابراین تولیدکنندگان عطر آن‌ها را با الکل مخلوط می‌کنند. قبل از خرید عطر بهتر است مواردی را مدنظر داشته باشید تا انتخابی درست انجام دهید و عطری را انتخاب کنید که با روحیات شما سازگار باشد. امروزه آقایان نیز از عطرها استفاده می‌کنند که دارای درصد خلوص بالایی دارند.

عطرها به چهار دسته تقسیم می‌شوند: پرفیوم، ادوپرفیوم، ادو تویلت، ادوفرش و ادکلن

همان‌طور که گفتیم پرفیوم درصد خلوص بالایی دارد. درنتیجه ادوتویلت از آن بهتر است و حاوی الکل بیشتری است. ادوتویلت ها به دلیل این‌که الکل بیشتری دارند رایحه‌شان زودتر پراکنده می‌شود. این به این معناست که در هنگام استفاده در یک روز شما باید چندین بار آن را تجدید کنید. ادوفرش ها نیز نوعی دیگر از عطرها هستند که در دسته رقیق‌ترین‌ها قرار می‌گیرند. این دسته شامل ۲ تا ۵ درصد از اسانس عطر اصلی دارند.

اگر می‌خواهید که بهترین انتخاب را داشته باشید باید با توجه به نیازها و سلیقه خودتان عطر را انتخاب کنید. برخی از افراد ترجیح می‌دهند که عطر بوی قوی داشته باشد و در تمام طول روز رایحه ماندگار داشته باشد درحالی‌که برخی دیگر ترجیح می‌دهند از عطری سبک‌تر استفاده کنند و از آن‌ها در یک جلسه کاری استفاده کنند. در ادامه به معرفی چند عطر مردانه فرانسوی می‌پردازیم.

عطر دیور هوم اینتنس

رایحه عطر هوم اینتنس قوی است. این عطر توسط برند دیور به بازار عطر و ادکلن وارد شد. این عطر در سال ۲۰۱۰ جزو عطرهای پرطرفدار شد. طبعی خنک دارد که حس نشاط و آرامش را به شما القا می‌کند. در حجم ۱۰۰ میلی‌لیتر در اختیار خریداران قرارگرفته است و ماندگاری آن ۷ الی ۱۲ ساعت است. رایحه این عطر با بوی چرم شروع می‌شود. رایحه میانی شامل زنبق و رایحه پایانی شامل چوب صندل است. این ارتباط به‌عنوان یک عطر تک‌خطی شناخته‌شده است.

عطر بلو شنل

این عطر دارای رایحه‌ای خنک، تند و تلخ است که در سال ۲۰۱۰ توسط برند شنل به بازار عرضه شد. گروه بویایی این عطر چوب آروماتیک است که در حجم ۱۰۰ میلی‌لیتر در اختیار دوستداران عطر قرارگرفته است. پخش بوی مناسب این عطر آن را پرطرفدار کرده است. رایحه خنک، مرکباتی و ترش آن حس خوبی را در شما به وجود می‌آورد. رایحه‌ی عطر بلو شنل از ترکیباتی ازجمله سدر، زنجبیل، جوز هندی، لیمو، نعنا، گل یاسمن، گل لادن، گیاه پاتچولی و چوب صندل است. این ترکیبات با یکدیگر رایحه‌ای تلخ و تند را به وجود آوردند که سرزندگی را در شما افزایش می‌دهند.

تاریخچه‌ی عطر در فرانسه دارای قدمت بسیاری است. کشورهای دیگر ازجمله مصر و رم هم در صنعت عطرسازی شرکت داشتند. صنعت عطرسازی و استفاده از آن کم‌کم در سراسر جهان گسترده شد و طرفداران بسیاری پیدا کرد. امروزه عطرهای فرانسوی در این عرصه حرف اول را میزنند.

اشتراک گذاری این مطلب