رازهایی که در یک عطر نهفته است را بشناسید و همیشه خوشبو بمانید.

چقدر با این موضوع آشنایی دارید؟ از رازهای موجود در ادکلن ها باخبرید؟ ما همگی دوست داریم که عطرهایمان ماندگاری بالایی داشته باشند. خبر خوب اینجاست که برای افزایش ماندگاری عطر یکسری نکات را باید در نظر بگیریم که در مقالات قبلی در این مورد صحبت کردیم.

رازهایی که در یک عطر نهفته است را بشناسید و همیشه خوشبو بمانید.
عمومی 1 مرداد 1400

رازهایی که در یک عطر نهفته است را بشناسید و همیشه خوشبو بمانید.

رازهایی که در یک عطر نهفته است

چقدر با این موضوع آشنایی دارید؟ از رازهایی که در ادکلن ها نهفته اند باخبرید؟ ما همگی دوست داریم که عطرهایمان ماندگاری بالایی داشته باشند. خبر خوب اینجاست که برای افزایش ماندگاری عطر یکسری نکات را باید در نظر بگیریم که در مقالات قبلی در این مورد صحبت کردیم. خبر بهتر از آن این است که در این مقاله روش نگهداری و ماندگاری عطر را بررسی می‌کنیم تا به طرز شگفت‌آوری همیشه رایحه‌ای دل‌نشین خود را به همراه داشته باشید.

کمال هم‌نشین

بدون شک این جمله را شنیده‌اید کمال هم‌نشین در من اثر کرد. ما به شما می‌گوییم که کمال هم‌نشین در ماندگاری عطر هم اثر می‌کند. اگر دوست دارید که رایحه عطرتان همیشه بر روی بدنتان بماند، یعنی ماندگاری بیشتری داشته باشد، عطرهایتان را داخل دستشویی یا مکان‌های گرم و مرطوب قرار ندهید. سعی کنید آن‌ها را از گرما، نور و رطوبت دور نگه‌دارید؛ زیرا این موارد باعث تجزیه شیمیایی عطر می‌شوند و کیفیت آن را کاهش می‌دهند. بهترین مکان برای نگهداری عطر و ادکلن محل‌های خشک و خنک است. آن‌ها را بر روی میز آرایشی و دور از نور خورشید قرار دهید.

استفاده از وازلین

وازلین مکملی برای ماندگاری ادکلن شما است. آن را روی نقاطی که قصد اسپری کردن ادکلن را دارید ماساژ دهید و پس‌ازآن عطر روی آن نقطه از بدن، به‌طور مثال نبض اسپری کنید و از بوی خوش عطرتان لذت ببرید. بهتر است از وازلین‌هایی استفاده کنید که معطر نیستند و بوی زیادی ندارند؛ زیرا اگر معطر باشند باعث می‌شود رایحه عطر شما کمی متفاوت به نظر برسد. پس به این نتیجه می‌رسیم که عطرها بر روی پوست‌های چرب ماندگاری بهتری دارند.

روغن‌های لوسیون

یکی از رازهایی که در ماندگاری عطر به شما کمک می کند این است که قبل از استفاده از عطر و ادکلن مقداری روغن لوسیون را روی پوست خود بمالید. ترکیبات روغنی این لوسیون ها باعث می‌شوند که پوست شما از خشکی خارج شود و حالت مرطوب به خود بگیرد. همین امر باعث می‌شود تا بوی عطرتان ماندگارتر شود.

قبل یا بعد از استحمام

بهترین زمانی که می‌توانید از عطر و ادکلن خود استفاده کنید، بلافاصله پس از حمام و قبل از پوشیدن لباس است. رطوبتی که روی پوست شما در هنگام خروج از حمام وجود دارد، باعث می‌شود تا ماندگاری عطر بیشتر شود. اسپری کردن آن به پوست باعث می‌شود تا دیگر روی لباس‌هایتان لکه عطر باقی نماند.

نقاط خاص بدن و رازهایی که در عطرند

یکی از رازهایی که در ماندگاری عطر مهم است این است که بهتر است عطر را بر روی نواحی ضربان دار بدنتان اسپری کنید. ابتدا دو محل مناسب برای اسپری کردن عطر را مشخص کنید و آن را فقط روی همان محل‌ها اسپری کنید. بهترین محل‌ها برای اسپری کردن عطر و ادکلن عبارت‌اند از: مچ دست، محل بسته شدن آرنج، روی گردن، زیر سینه بالای ناف پشت زانوها، مچ و ساق پا.

این نقاط بدن دارای حرارت بیشتری هستند و به همین علت زمانی که عطر را اسپری می‌کنید، رایحه خوش در طول روز ماندگارتر می‌شود.

اگر به عطری علاقه دارید که بوی بسیار تند و گرمی دارد، بهتر است آن را کمی ملایم‌تر استفاده کنید؛ یعنی از آن به شکل غیرمستقیم استفاده کنید. روش غیرمستقیم به این شکل است که شما عطر را در هوا به سمت بالا استفاده می‌کنید و به‌آرامی در محل چند قدم به جلو حرکت می‌کنید. این کار موجب می‌شود تا بوی عطر به‌صورت مساوی بر همه قسمت‌های بدن شما بنشیند. از این روش زمانی استفاده کنید که نمی‌خواهید دیگران از تندی زیاد عطرتان آزرده شوند.

عطر باقی‌مانده در ته شیشه

حتماً برایتان اتفاق افتاده است که عطرتان تمام شود اما در ته ظرف آن مقداری باقی‌مانده باشد و امکان اسپری کردن آن را نداشته باشید. برای استفاده از مقداری که در ته شیشه مانده است بهتر است آن را بازکرده و داخل ظرف‌های روغن لوسیون خود بریزید یا این‌که پارچه‌ای را به آن آغشته کنید و آن را داخل جیب کت یا مانتو خود قرار دهید.

این نکاتی که در این مقاله بازگو کردیم، رازهایی برای ماندگاری عطر هستند. شما اگر جزء افرادی هستید که از عطر برندهای گوچی، شنل یا غیره استفاده می کنید بهتر است از این رازهایی که به شما گفتیم هم استفاده کنید تا رایحه ای بی نهایت را تجربه کنید.

اشتراک گذاری این مطلب