سنین مختلف در انتخاب عطر باید به چه نکات کاربردی توجه کنند؟

گاهی ممکن است برای انتخاب عطر و ادکلن به فروشگاه موردنظر بروید و بر اساس سلیقه خود یا سلیقه فروشندگان و اطرافیان عطری را انتخاب کنید؛ اما این کار اشتباه است. برای انتخاب عطر لازم نیست که به سلیقه دیگران توجه کنید زیرا هر عطر بر روی بدن افراد مختلف متفاوت است؛ بنابراین نمی‌توان گفت که عطری که از آن خوشمان آمده است، بر روی بدن ما نیز همان‌قدر جذاب باشد.

سنین مختلف در انتخاب عطر باید به چه نکات کاربردی توجه کنند؟
عمومی 1 مرداد 1400

سنین مختلف در انتخاب عطر باید به چه نکات کاربردی توجه کنند؟

انتخاب عطر در سنین مختلف

گاهی ممکن است برای انتخاب عطر و ادکلن به فروشگاه موردنظر بروید و بر اساس سلیقه خود یا سلیقه فروشندگان و اطرافیان عطری را انتخاب کنید؛ اما این کار اشتباه است. برای انتخاب عطر لازم نیست که به سلیقه دیگران توجه کنید زیرا هر عطر بر روی بدن افراد مختلف متفاوت است؛ بنابراین نمی‌توان گفت که عطری که از آن خوشمان آمده است، بر روی بدن ما نیز همان‌قدر جذاب باشد. عطر باشخصیت و روحیه رابطه مستقیم دارد. پس سنین مختلف باید در انتخاب آن توجه بسیاری داشته باشند.

سنین مختلف علایقشان نیز با یکدیگر متفاوت است و برای هرکدام از این سنین رایحه خاصی در نظر گرفته می‌شود. همان‌طور که در هر دهه از زندگی، لباس‌ها و علایق افراد تغییر می‌کند، در انتخاب عطر نیز سنین مختلف دارای عطرهای مختص به خود هستند. به‌طور مثال خانمی که برای پدرش عطر تهیه‌کرده است، نمی‌تواند همان عطر را برای پسر و همسر خود تهیه کند زیرا سلیقه‌ها با یکدیگر متفاوت است و در سنین مختلف ممکن است تفاوت‌های بسیاری وجود داشته باشد. به همین دلیل در هنگام خرید عطر باید نکات زیادی را در نظر بگیرید و از آن‌ها غفلت نکنید.

همه ما می‌دانیم که هر فصلی رایحه مناسب خود را دارد؛ اما این کافی نیست بلکه باید فاکتورهای دیگری را نیز در نظر بگیریم. ما در این مقاله سعی داریم بررسی کنیم که برای سنین مختلف چه عطرهای مناسب هستند.

عطرهای مناسب نوجوانان

سنینی که نوجوانان در آن حضور دارند، سرشار از هیجان و نشاط است و جنب‌وجوش زیادی را دارند. نوجوانان بیشتر به رایحه‌هایی که از کیک و شیرینی تشکیل شدند، علاقه دارند. آن‌ها ترجیح می‌دهند که از عطرهای شیرین و خواستنی استفاده کنند. رایحه‌های شیرین مانند عصاره‌های هلو، وانیل و انگور هستند که بهترین گزینه برای نوجوانان به شمار می‌روند. البته نوجوانان علاوه بر عطرهای شیرین به رایحه‌های خنک هم علاقه دارند.

سنین ۲۱ تا ۲۵ سال

در هنگام انتخاب عطر باید به صبر و حوصله خود بیفزایید. انتخاب برای این رده سنی کمی حساس است اما نوجوانان در این سنین در حال تغییر هستند، مانند لباس که انتخاب می‌کنند. خانم‌ها بیشتر به دنبال عطرهای جذاب و شیک هستند. ادکلن هایی که هنرمندان مشهور از آن استفاده می‌کنند، از رایحه‌های گلی مانند گل یاسمن، مگنولیا، لیلی و همچنین کارامل تشکیل‌شده‌اند. آقایانی که در این رده سنی قرار دارند از رایحه‌های اسطوخودوس استفاده می‌کند.

سنین ۲۵ تا ۳۲ سال

در این رده سنی سلیقه‌ها پخته‌تر و بهتر می‌شوند؛ یعنی از بازی‌های pc خبری نیست و عقاید کمی تغییر کرده و بزرگ‌شده‌اند. در این سن سلیقه‌های چند سال پیش را نداریم و احساس مسئولیت‌پذیری بیشتری می‌کنیم. خانم‌هایی که در این رده سنی هستند از عطرهایی استقبال می‌کنند که رایحه آن‌ها از گل و مرکبات هستند.

سنین ۳۳ تا ۴۵ سال

در این رده سنی انتخاب کمی سخت است اما افراد در این رده سنی می‌توانند عطری را متناسب باسلیقه‌شان انتخاب کنند. آقایان بیشتر عطرهای شیک را مدنظر قرار می‌دهند و خانم‌ها عطرهایی را که در ترکیبات آن‌ها از گل مریم، چمن و چوب صندل استفاده‌شده است، انتخاب می‌کند. جالب است بدانید که حس بویایی با افزایش سن کمی ضعیف می‌شود به همین خاطر ممکن است از عطرهایی که برای این دسته از خانم‌ها متعادل باشد، برای خانم‌های جوان‌تر کمی تند به نظر بیاید.

سنین بالای ۴۶ سال

آقایان در این سنین بیشتر به انتخاب عطر خود توجه می‌کنند. به دنبال عطرهای شیک با رایحه‌های گرم و شیرین می‌گردند اما افراد دیگری در این سن هستند که سلیقه‌شان متفاوت است و عطرهایی که رایحه چوب صندل دارند و بسیار خوش‌بو گران‌بها هستند را انتخاب می‌کنند.

خانم‌ها در ۶۰ سالگی

خانم‌ها در سنین بالا به یاد خاطرات گذشته خود می‌افتند و دوست دارند که آن‌ها را مدام برای خود یادآوری کنند. آن‌ها ترجیح می‌دهند که به‌روزهای شیرین جوانی برگردند. برای همین عطرهایی که مدنظر آن‌ها هست رنگ و بویی از جوانی خواهند داشت. این افراد در این ردیف سنی رایحه‌ای گلی و مرکباتی را انتخاب می‌کنند چون به آن‌ها جوانی و شادابی را القا می‌کند.

در این مقاله به معیارهای انتخاب عطر در سنین مختلف اشاره کردیم. می‌توان گفت که این نکات که از عوامل مهم در انتخاب عطر هستند و از اهمیت زیادی برخوردارند. در هنگام خرید عطر به این نکات توجه کنید و معیارهای خاصی را مدنظر بگیرید تا عطر مناسب با سن و روحیات خود انتخاب کنید. برندهایی مانند شنل، گوچی، کارولینا هرا و غیره همگی دارای عطرهای مناسب برای سنین مختلف هستند.

 

اشتراک گذاری این مطلب