بین عطرهای زنانه و مردانه چه تفاوت‌ها و شباهت هایی وجود دارند؟

تفاوت های عمومی بین عطرهای زنانه و مردانه وجود دارد. اما به طور کلی پایه و اساس همه ی عطرها با یکدیگر یکسان است. همیشه بهتر است سلیقه ی خود را در نظر بگیرید و با قوانین روتین، کاری نداشته باشید.

بین عطرهای زنانه و مردانه چه تفاوت‌ها و شباهت هایی وجود دارند؟
عمومی 4 دی 1399

جدا از طرز بسته‌بندی و بازاریابی، رایحه‌ی عطرهای زنانه و مردانه باهم تفاوت دارند. خانم‌ها از عطرهای شیرین که از رایحه‌های گلی در ترکیبات خود استفاده می‌کنند، خوششان می‌آید. رایحه‌های موردعلاقه‌ی خانم‌ها در دسته‌گل یا رایحه‌های شرقی و ادویه‌ای یافت می‌شوند. آقایان رایحه‌های قوی و غنی‌تر که شامل بوی چوب، چرم، آروماتیک، خاکی هستند را بیشتر می‌پسندند. عطرهای زنانه و مردانه، تفاوت‌های خاص و بزرگی باهم ندارند. به عبارتی، پایه و اساس همه‌ی عطرها با یکدیگر یکسان هستند. اگر تمایل دارید که تفاوت‌های عمومی عطرها را باهم متوجه شوید، با ما تا آخر مقاله همراه باشید.

تفاوت‌هایی عمومی در عطرهای زنانه و مردانه وجود دارند که همه‌ی مردم جهان از آن‌ها آگاهی دارند و موردتوجه قرار دارند. عطرهای مردانه رایحه‌ای قوی و سنگین دارند. در ترکیبات مردانه بیشتر از بوی چوب، چرم و مشک استفاده می‌شود. برای خرید عطر مردانه بهتر است به دنبال رایحه‌های قوی، سنگین و تلخ باشیم. در مقابل عطرهای مردانه، رایحه‌های گلی، میوه‌ای، شیرین و تازه زنانه هستند. اگر همیشه طبق کلیشه‌های جهانی عمل می‌کنید، برای خانم‌ها عطرهای شیرین و برای آقایان از عطرهای تلخ استفاده می‌شود.

اگر برای خرید عطر به فروشگاهی بروید ادکلن های مردانه بارنگ‌های تیره و عطرهای زنانه بارنگ‌های روشن را مشاهده می‌کنید. بدون شک در هنگام خرید عطر، به جنسیت آن توجه می‌کنید. توصیه‌ی ما به شما این است که اگر برای خرید عطر می‌روید به جنسیت و برند توجه نکنید، بلکه به رایحه و سلیقه‌ی خود توجه کنید. کاملاً عادی است که گاهی خانم‌ها از عطرهای مردانه و آقایان از عطرهای زنانه خوششان بیاید؛ بنابراین سعی کنید همیشه طبق سلیقه‌ی خود رایحه‌ای که دوست دارید، انتخاب کنید. همیشه عطری که در شما حس خوب ایجاد می‌کند، خریداری کنید. بدون توجه به این‌که عطر برای چه جنسیتی است، آن را روی دست اسپری کنید و چند دقیقه منتظر بمانید تا رایحه‌ی اصلی عطر را متوجه شوید.

برای اینکه متوجه شوید عطر موردنظرتان زنانه است یا مردانه ابتدا روی جعبه‌ی آن را نگاه کنید. بر روی شیشه‌ی عطر یا جعبه‌ی آن نوشته‌هایی حک‌شده است. Pour Homme یا (مردانه)For him، Pour Femme یا For her(زنانه) ازجمله این نوشته‌ها هستند. پیش می‌آید که گاهی عطرهای زنانه، برای آقایان و عطرهای مردانه، برای خانم‌ها مناسب باشند. پس بهتر است برای عطرها مرزبندی وجود نداشته باشد. مهم‌ترین نکته، سلیقه‌ی خود افراد است. این فرد عطر مصرفی خود را دوست داشته باشد، از همه‌چیز مهم‌تر است.

تفاوت‌های ظاهری عطر

اگر این موضوع برایتان اهمیت دارد، با توجه به شکل ظاهری به‌راحتی می‌توانید آن را تشخیص دهید. عطرهای زنانه، شیشه‌هایی به رنگ صورتی، همراه با تزیین و روبان دارند. عطرهای مردانه شیشه‌هایی به رنگ تیره و پوششی از جنس چرم دارند. عطرها هنگام ساخته‌شدن، جنسیت ندارند. در مقابل عطرهای ترکیبی راداریم که از ۳ نت با ترکیبات متفاوت تشکیل‌شده‌اند. این رایحه‌ها درجه‌بندی‌شده‌اند. سازندگان این عطرها، به زنانه و مردانه بودن آن فکر نمی‌کنند. برای آن‌ها مهم، ایجاد ترکیبات خوشبو و دلپذیر است. در مرحله‌ی بعدی، زنانه و مردانه بودن موردتوجه قرار می‌گیرد. سازندگان با توجه به کلیشه‌های همیشگی روی آن‌ها جنسیت می‌گذارند. عطرها بر اساس غلظتشان تقسیم‌بندی می‌شوند. عطرها به ۵ دسته تقسیم می‌شوند، پرفیوم، ادوپرفیوم، ادوتویلت، ادکلن و ادوفرش ها. غلظت و ماندگاری آن‌ها از راست به چپ کمتر می‌شود و پخش بوی بیشتری دارند. هرچه غلظت و ماندگاری بیشتر باشد، گران‌قیمت‌تر هستند.

در این مقاله سعی کردیم نکاتی را در مورد عطرهای مردانه و زنانه صحبت کردیم. شما می‌توانید کلیشه‌های همیشگی را نادیده بگیرید و عطری که به‌شخصه دوست دارید، خریداری کنید.

اشتراک گذاری این مطلب
پرسش و پاسخ

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.