هرآنچه که باید از هرمس بدانید.

هرآنچه که باید از هرمس بدانید.
عمومی 16 آذر 1398

چکیده‌ای از زندگی موسس هرمس

تیری هرمس در سال 1801 در شهر کرلفلد آلمان که در آن زمان بخشی از امپراتوری ناپلئون بود، متولد شد. او ششمین فرزند خانواده بود که آنها را در سال 1821 به دلیل جنگ و بیماری از دست داد و به یتیم خانه منتقل شد. او خانه‌ی هرمس را در سال 1837 تاسیس کرد و در ابتدا فعالیت خود را بر روی تولیدات زین، افسار و دهنه‌ی اسب برای کالسکه‌ها گذاشت. تیری هرمس در سال 1878 درگذشت.

هرمس

تاریخچه‌ی شرکت

خانه‌ی هرمس در سال 1837 فعالیت خود را آغاز کرد و تولیدات اولیه این شرکت مربوط به اسب و کالسکه بود و ارتباطی با دنیای مد نداشت. پس از در گذشت موسس، وارث شرکت که پسرش بود، شروع به تولید چکمه و کیف چرم برای سوارکاران کرد. نکته‌ی جالب در این زمینه گرفتن انحصار استفاده از زیپ در محصولات چرمی خودشان بود.

این شرکت تا سال 1920 در همین زمینه‌ها فعالیت می‌کرد تا اینکه نوه‌ی موسس، امیل هرمس، شروع به تولیدات پوشاک و کیف برای قشرهای مختلف کرد.

محصولات این شرکت به اینها محدود نماندند و با ادامه‌ی کار خود وارد صنعت مد و کالاهای لوکس شده و اجناسی همچون چرم، روسری، کروات ، لباس مردانه و زنانه، عطر، ساعت، لوازم التحریر، کفش، دستکش، کارد و چنگال، لوازم تزئینی، ساعت و جواهرات را در لیست تولیدات خود قرار دادند.

با اینحال لوگوی این برند به احترام بنیانگزار آن همچنان اسب و کالسکه باقی مانده است.

در سال 1950 این شرکت وارد بازار عطر و ادکلن شده و اولین عطر خود را وارد بازار کرد. عطرهای این شرکت رایحه‌ای دلپذیر و خاص داشته و همه پسند هستند و یکی از این عطرهای محبوب عطر تق هرمس است.

همچنین کیفها و روسری‌هایی که این برند برای خانمها طراحی کرده بسیار معروف و پرطرفدار هستند و اشخاص مشهور زیادی از جمله آدری هپبورن و ملکه الیزابت از این روسری‌ها استفاده کرده‌اند.

اشتراک گذاری این مطلب