هرآنچه که باید از لانکوم بدانید.

هرآنچه که باید از لانکوم بدانید.
عمومی 15 آذر 1398

چکیده‌ای از زندگی موسس لانکوم

Armand Petitjean آرماند پتیژن در سال 1884 در کشور فرانسه چشم به جهان گشود. خانواده‌ی او هنرمند و دستی در دنیای عطاری و عطر سازی داشتند. او در سال 1935 با همکاری دوستش گیموم دوناندو برند لانکوم را تاسیس کردند.

اولین محصولات این برند عطر بودند. سپس پتیژن تجارت خود را گسترده‌تر کرده و با چند شیمیدان و متخصص بازاریابی وارد همکاری شد. سپس در سال 1936 اولین مجموعه‌ی لوازم آرایشی خود را که شامل رژ لبهایی ساخته شده از عصاره‌ی گل رز بود را وارد بازار کرده و بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

پتیژن در سال 1957 همسر خود را از دست داد و این باعث شد او انگیزه‌ی خود را برای اداره‌ی شرکت از دست بدهد. این موضوع باعث افول شرکت شده و در سال 1964 شرکت لوازم آرایشی لورآل این برند را خریداری کرد. آرماند پتیژن در سال 1969 درگذشت.

لانکوم

 

تاریخچه‌ی شرکت

شرکت عطر و ادکلن لانکوم در سال 1935 کار خود را با تولید عطر شروع کرده و در مدت 4 سال با ارتقا محصولات خود در زمینه‌ی آرایش به یکی از بهترین برندهای فرانسوی در صنعت عطر، محصولات مراقبت پوست و لوازم آرایشی تبدیل شد.

این شرکت فراز و فرودهای زیادی را تجربه کرد و در شروع جنگ جهانی و نبود مواد اولیه، با یک استراتژی درست تولیدات خود را کم کرده و بر روی کیفیت کالا متمرکز شد. در نتیجه نه تنها با مشکلات اقتصادی مواجه نشد بلکه توانست محصولات جدیدی را نیز به بازار عرضه کند.

عطر مشهور و رویایی این برند به نام مگی نیز در همین سالها و در دهه‌ی 1950 معر فی شد.

دو عطر محبوب این برند که در کشور ما نیز طرفدار دارد، لانکوم لا ویه است بله و ترزور میدنایت رز هستند.

این شرکت پس از خریداری شدن توسط برند لورآل به زیر مجموعه‌ی این کمپانی تبدیل شد و هم اکنون نیز دفتر مرکزی آن در شهر پاریس واقع شده و به کار خود ادامه می‌دهد.

اشتراک گذاری این مطلب