آیا مزاج و طبع افراد روی انتخاب عطر تاثیر دارد؟

تمامی آدمها همانطور که ظاهر، ژن و اثر انگشت متفاوت دارند، دارای مزاج و طبع متفاوتی نیز هستند.دانستن این موضوع در کیفیت زندگی روزانه‌ی افراد تاثیر دارد. این امر حتی بر روی انتخاب عطر و ادکلن نیز مهم بوده و توجه به آن باعث ایجاد تعادل و هماهنگی میان شخصیت، ظاهر و بدن شما می‌شود.

آیا مزاج و طبع افراد روی انتخاب عطر تاثیر دارد؟
عمومی 16 فروردین 1399

تمامی آدمها همانطور که ظاهر، ژن و اثر انگشت متفاوت دارند، دارای مزاج و طبع متفاوتی نیز هستند.

دانستن این موضوع در کیفیت زندگی روزانه‌ی افراد تاثیر دارد. این امر حتی بر روی انتخاب عطر و ادکلن نیز مهم بوده و توجه به آن باعث ایجاد تعادل و هماهنگی میان شخصیت، ظاهر و بدن شما می‌شود.

آیا طبع یا مزاج افراد روی انتخاب عطر تاثیر دارد؟

طب سنتی طبع و مزاج را به ۴ دسته‌ی گوناگون تقسیم کرده‌ است که شامل: سردی، گرمی، تری و خشکی می‌شوند.

در این مقاله انواع طبع ‌ها را بررسی کرده و مختصری از ویژگی‌های هرکدام را برایتان شرح می‌دهیم.

 

۱ – مزاج و طبع بلغمی

مزاج بلغم، سرد و مرطوب است و استفاده‌ی زیاد از خوراکی‌های سرد موجب غلبه‌ی این طبع بر سایرین در بدن انسان می‌شود. اشخاص بلغمی اکثرا دارای پوست و موی روشن هستند. بلغمی‌ها در عین حال که افرادی صبور و درونگرا هستند، به دلیل طبع بدنشان زیاد می‌خوابند. افراد دارای مزاج بلغمی بدلیل سردی بدنشان بهتر است از عطرهای گرم و معتدل مخصوصا در فصل زمستان استفاده کنند.

برای خانم‌ها‌ی با مزاج بلغمی، ایو سن لورن له الکسیر، بلک اوپیوم و 212 وی آی پی عطرهای مناسبی هستند.

همچنین برای آقایان با مزاج بلغمی، سی کی ایفوریا اینتس، کاپیتان بلک، بلو شنل و کرید وایکینگ عطرهای خوبی هستند.

 

۲ – طبع صفراوی

مزاج صفرا، گرم و خشک است. افراد صفراوی مزاج از لحاظ ظاهری، دارای بدن باریک و لاغر و بازوان باریک و پوست خشک در عین حال قد بلند هستند. شخصیت این افراد تند و تیز، کم حوصله و جدی و با پشتکار بالا است. رایحه‌های قوی و در عین حال کمی تند برای این افراد مناسب است.

برای خانمها با مزاج صفراوی، کارولینا هررا گود گرل سفید، جورجیو آرمانی اس آی اینتنس و ورساچه اروس طلایی، عطرهای مناسبی هستند.

برای آقایان با مزاج صفراوی، تام فورد عود وود، بولگاری آکوا و دانهیل دیزایر، عطرهای خوبی هستند.

 

۳ – مزاج و طبع سوداوی

مزاج سودا، سرد و خشک است. سوداوی مزاج‌ها در عین حساس بودن بسیار کمال گرا هستند. در عین حال کمی استرسی هستند، دوست دارند درونگرا باشند. ویژگی‌های ظاهری این افراد، موهای پرپشت و تیره، چشمان تیره و اندام معمولا لاغر هستند. عطرهای گلی و میو‌ه‌ای برای این افراد معرکه است.

برای خانمها با مزاج سوداوی، عطرهای لاگوست، جورجیو آرمانی سی رز سیگنیچر و لانوین اکلت مناسب است.

برای آقایان با مزاج سوداوی، عطرهای دانهیل دیزایر بلو،شنل الور هوم اسپرت و ایو سن لورن وای مناسب هستند.

 

۴ – طبع دموی

مزاج دم، گرم و تر است. دموی‌ها افرادی عاشق پیشه و رویایی و به دنبال تفکرات فیلسوفانه هستند. این افراد بسیار پر انرژی بوده و شخصیتی شوخ دارند. از ویژگی‌های ظاهری آنها می‌توان به هیکل درشت و پوست روشن و سرخ رنگشان اشاره کرد. برونگرایی این اشخاص با عطرهایی با رایحه‌های گرم و چوبی و چرمی مناسب است. البته آنها شخصیت ریسک پذیری دارند و می‌توانند سایر عطرها را نیز امتحان کنند.

برای خانمها با مزاج دموی، جورجیو آرمانی جیو، دیور ادیکت زرد و گود گرل قرمز عطرهای بسیار مناسبی هستند.

برای آقایان با مزاج دموی، آزارو مردانه، جیوانچی بلو لیبل و گرین ایریش توید عطرهای بسیار مناسبی هستند.

 

پس از خواندن این مقاله به جواب این سوال می‌رسیم که : آیا طبع یا مزاج افراد روی انتخاب عطر تاثیر دارد؟

بله تاثیر دارد. مطمئنا تا به حال برای همگی ما اتفاق افتاده که عطری که برای یکی از افراد نزدیکمان بویی خوشایند داشته برای ما زننده باشد. این مسئله هم به دلیل طبع ما و هم به دلیل تصمیم‌گیری و سلیقه‌ی مغز ما در انتخاب بوها می‌باشد.

در واقع مغز ما به طور ناخودآگاه، رایحه‌هایی را که با مزاج ما سازگار نیستند را با رایحه‌های سازگار از هم تشخیص داده و آنها را برایمان جدا می‌کند. در واقع بوهای خوشی که ما استشمام می‌کنیم، براساس طبع بدنمان است.

اشتراک گذاری این مطلب